Wedding Planner z punktu widzenia zespołu.

Wedding Planner to od kilku lat prężnie rozwijająca się gałąź tzw. “branży weselnej” w Polsce. Najprościej – to osoba (najczęściej konsultantka), która ma zatroszczyć się o planowanie Waszego wesela i ślubu.Oczywiście wszystko według Waszych sugestii, upodobań, tego co chcielibyście lub też czego nie chcielibyście na swojej uroczystości weselnej. Czy macie swoje pomysły, czy też nie macie na nie czasu lub inwencji, “Wedding” ma zadbać o to, aby było dobrze. Jako zespół muzyczny, oferujący m.in. usługę oprawy muzycznej wesela, mieliśmy przyjemność (czasem większą, czasem wątpliwą…) spotkać niejedną osobę, która tym fachem postanowiła się zająć zawodowo.

Oczywiste jest, że pomysły na własne wesele mogą być różne, bo co para to inne myślenie i postrzeganie… Jedni z Was lubią porządek i co za tym idzie, by wszystko poszło zgodnie z planem, ustaloną godziną itp. Drudzy mają nieco luźniejsze podejście i niewielkie opóźnienia z tego czy innego względu nie stają się zagadnieniem – wiadomo, wszystko w granicach pewnej normy. Możemy się tylko domyślać, jak Wasza współpraca z Wedding wygląda przed ślubem i weselem, choć zdajemy sobie sprawę, że to głównie o to w tym wszystkim chodzi, aby wszystko zapiąć na ostatni guzik jeszcze przed rozpoczęciem Waszej uroczystości.


wedding planner


Sami wiemy, co znaczy brak czasu, aby zorganizować coś we własnym zakresie. Planowanie i organizowanie wszystkiego… Znalezienie sali bankietowej, fotografa, kamerzysty, fryzjerki, kosmetyczki, oprawy muzycznej, barmana czy cateringu…. Często jedynym sposobem jest zaangażowanie osoby trzeciej, na której barki położymy ten ciężar. Wedding Planner wydaje się być, ba, jest! doskonałym rozwiązaniem.

Czy jednak Wedding Planner jest potrzebna w dniu, w którym powiedzieliście sobie “tak”? (będzie subiektywnie)

Z punktu widzenia Morikai … (część pierwsza) Niezależnie od tego, czy planistka ma doświadczenie, czy dopiero zaczyna, ośmielamy się sprowadzić Ją do wspólnego mianownika. Najczęściej robi wokół siebie sporo zamieszania, poprzez zbyt nadmierne przejmowanie się swoją rolą. Trzeba pamiętać, że pierwsze skrzypce na każdej uroczystości weselnej odgrywa Para Młoda, a nie Ona – i my – usługodawcy.

Z punktu widzenia Morikai … (część druga) Przybywając na salę bankietową nawiązujemy kontakt z obsługą, kuchnią, operatorem kamery… Witamy się z Parą Młodą, Goście weselni chętnie podchodzą do nas w różnych kwestiach związanych m.in. z dedykacjami, czy z osobistymi niespodziankami dla Pary Młodej, o których Wedding nie koniecznie została poinformowana wcześniej. My – zespół, jak i pozostała część załogi obsługującej wesele wiemy, co mamy robić, wszyscy jesteśmy zawodowcami. Nie potrzebujemy dodatkowego dyrygenta, który ingerowałby w naszą rozpiskę, znając uprzednio repertuar, jak i szefowi kuchni nie wypada doradzać, jak powinien doprawić przysłowiowego “strogonowa”.


wedding planner


A więc Wedding Plannerowcy – to strzał w dziesiątkę z niesieniem pomocy Parom Młodym. Powyższy subiektywny fragment refleksji, to nie skierowany do Was hejt – tylko apel – apel o współpracę, zamiast bycie kimś ponad wszystkimi. Natomiast pozytywne fragmenty tylko Was chwalą i doceniają niesioną, nieocenioną pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *