Czerwiec 29, 2017

SEO

Pozycjonowanie lokalne – lokalne SEO – czyli wszystkie czynności mające służyć polepszeniu widoczności w organicznych wynikach wyszukiwarki Google. Jest możliwe do samodzielnej realizacji, nic bardzo trudnego, ale… wymagającego czasu, regularności i cierpliwości. Stąd nasza propozycja na kilka pakietów, które możesz potraktować jako starter lub też jako dopełnienie dotychczasowych działań związanych z pozycjonowaniem Twojego adresu www. Trudno jest wyznaczyć jedynie słuszną strategię skutecznego pozycjonowania, gdy co rusz Google wprowadza zmiany w algorytmach. Jest potrzeba działania w wielu kierunkach jednocześnie, na początku jednak trzeba zastanowić się nad doborem odpowiednich fraz, które najlepiej określają Twój biznes.

pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne

Pakiet pozycjonowania lokalnego, to utworzenie 20 wizytówek NAP (Nip, Adres, Phone number) z pełnymi danymi firmy. Na większości wizytówek możliwe jest także dodanie linka do strony www. Gdzie dodajemy? W przeznaczonych do tego wyselekcjonowanych portalach, jak np. Zumi, Cylex czy Odi. Do realizacji będziemy potrzebować od Ciebie pełnych danych firmy, adresu serwisu internetowego, danych kontaktowych. Dobrą praktyką jest także dodanie baneru z logo firmy. Czas realizacji nie przekracza 21 dni, a całkowity koszt to 200 zł. Po realizacji zlecenia otrzymasz raport z linkami do utworzonych wizytówek wraz z danymi rejestracyjnymi, abyś mógł zachować pełną kontrolę nad swoimi wizytówkami.

Według moz.com: “Wyszukiwarki internetowe używają danych NAP znalezionych w sieci internetowej poprzez ich roboty (crawlery), aby ocenić dokładność danych, które posiadają we własnym indeksie. Cytowanie danych NAP w sposób konsekwentny (istotne jest przedstawianie danych w możliwie identyczny sposób przy każdej okazji) jest kluczowe w procesie rankowania w lokalnych wynikach wyszukiwania.


Linki z dobrym Trust Rank

Trust znaczy zaufanie. Linki określane mianem trust, to linki pochodzące z platform blogowych – wpisów postów lub/i sygnatur. Link pochodzący z takiego źródła jest pozytywnie odbierany przez roboty Google, dlatego że jest obdarzony zaufaniem przez wyszukiwarkę. Możliwe jest dodawanie linków zarówno z atrybutem dofollow jak i nofollow, w postaci anchora jak i pełnego adresu strony internetowej. Mając na uwadze różnorodność, w tworzeniu linków trust stosujemy wszystkie wymienione kombinacje.

pozycjonowanie lokalne
W pakiecie Trust Rank otrzymasz 20 wartościowych linków, pochodzących głównie z polskich platform blogowych. Czas realizacji nie przekracza 21 dni, a całkowity koszt to 200 zł. Po realizacji zlecenia otrzymasz raport z linkami do utworzonych profilów wraz z danymi rejestracyjnymi, abyś mógł zachować pełną kontrolę nad utworzonymi kontami.


Katalogowanie strony

Dodanie adresu internetowego wraz z unikatowymi treściami – artykułami, tworzonymi “z ręki” bez automatów. Usługa polegająca na dodaniu strony internetowej do topowych katalogów m.in. interia, hoga, wp. Dodamy Twój adres www do 20 katalogów, różnicując je na katalogi ogólne i branżowe, dbając przy tym o ich oryginalny content. Oznacza to, że w każdym katalogu wpis będzie miał inną, unikatową treść (o to w tym wszystkim chodzi). Czas jakiego będziemy potrzebowali na realizację to 30 dni, a całkowity koszt zamknie się w kwocie 400 zł (w koszt usługi wliczone są także koszty dodania pojedynczego wpisu, dodajemy do katalogów płatnych). Po realizacji zlecenia otrzymasz pełny raport z linkami do utworzonych wpisów, wraz z danymi rejestracyjnymi, abyś miał możliwość pełnej edycji w razie np. poszerzenia prowadzonej przez Twoją firmę działalności.

Wielu speców z branży seo uważa, że katalogowanie to przeżytek. Trudno się z tym nie zgodzić, jeśli wszystkie Twoje działania tylko na katalogowaniu miałyby się skupić. Pamiętasz? Wielokierunkowość działań. Samo katalogowanie traci na skuteczności, jednak jeśli ma dopełnienie w postaci innych działań, trudno by było podpisać się pod stwierdzeniem, że jest daremne.


Ogłoszenia lokalne

Pozycjonowanie lokalne raczej nie mogłoby istnieć bez drobnych ogłoszeń (m.in. lokalnych, bo takie mają największy sens). Marketing szeptany, to nic innego, jak dodawanie ogłoszeń w lokalnie działających portalach miejskich czy branżowych. Często linki jest hiperłączemco stwarza możliwość bezpośredniego przejścia na Twoją stronę internetową z zamieszczonego ogłoszenia.

pozycjonowanie lokalne

Jak pokazują statystyki, drobne ogłoszenia cieszą się niezmiennie dużą popularnością wśród internautów. Dlaczego więc nie wykorzystać i tej możliwości na promocję własnego biznesu?
Pakiet tego typu marketingu obejmuje dodanie krótkiej notki o Twojej firmie w miejskich (jak i sąsiednich miejscowości) portalach ogłoszeniowych w liczbie pięćdziesięciu. Koszt pakietu to 200 zł. Standardowo otrzymasz pełny raport dodanych ogłoszeń. Czas realizacji do 21 dni.


Podsumowanie:

Współpracę w zakresie poszczególnych pakietów możemy podjąć po kontakcie, jaki od Ciebie otrzymamy (mail, telefon, czy kontakt bezpośredni). Po zamówieniu usługi prześlemy do Ciebie fakturę zaliczkę lub proformę (do wyboru), po czym kilka dni czekać będziemy na przelew. Po jego otrzymaniu zabieramy się do roboty! Po pełnej realizacji zamówionego przez Ciebie pakietu / pakietów wystawiamy fakturę końcową i przesyłamy ją pod wskazany adres mailowy wraz z raportem dodanego linkowania.

Preferowane jest podanie przez Ciebie maila (najlepiej w domenie), którym moglibyśmy się posługiwać, podczas rejestracji kont na różnych platformach, a także przesłanie banera z logo firmy (jeśli nie masz, poradzimy bez, jeśli masz, tym lepiej).

W linku obok sprawdzisz nasz cennik lokalnego pozycjonowania.

Pamiętaj także, że to co robimy, to głównie pozycjonowanie lokalne. Jeśli działalność, którą prowadzisz, ma szerszy charakter i oczekujesz szerszej promocji, proponujemy poszukać agencji lub freelancera oferujących stosowne usługi.