FAQ

OPRAWA MUZYCZNA IMPREZY

Czas na lekturę działu FAQ – najczęstsze pytania o oprawę muzyczną imprez.

Czy umowę na oprawę muzyczną możemy podpisać drogą mailową? 

Tak, jeśli dzieli nas sporo kilometrów lub też cenimy sobie wygodę. Oprócz tradycyjnej drogi, istnieje możliwość zawarcia umowy “na odległość”. Dwie strony podpisują skan umowy w jednobrzmiącym egzemplarzu, przesyłamy ją wzajemnie mailowo i umowę uważamy za zawartą. Nabiera ona mocy, gdy po 7 dniach wpływa na konto zespołu zadatek lub też spotkamy się, w celu przekazania gotówki za pokwitowaniem. W przeciwnym razie umowa wygasa i zarezerwowany nią termin przepada.

Kiedy możemy podjąć decyzję o przedłużeniu trwania naszej imprezy?

Nawet na godzinę przed jej zakończeniem. To Wy decydujecie, czy podstawowy czas trwania wystarczy, czy nie. Stawka za 1 h przedłużenia określona jest w umowie i cenniku. Pragniemy zaznaczyć, że zespół nie oferuje grania do tzw. “ostatniej nogi”.

(Wesele) Czy możemy wybrać utwór na pierwszy taniec, który nie widnieje w repertuarze?

Tak. Im wcześniej tym lepiej, jednak nie krócej niż na 3 miesiące przed datą imprezy. Jeśli wybrany utwór jest w naszym zasięgu, z chęcią go dla Was przygotujemy. W przeciwnym razie proponujemy odtworzenie utworu z laptopa. Najmilej widziane jest przesłanie wybranego utworu drogą mailową w pliku z rozszerzeniem mp3/wave. Nasze propozycje na pierwszy taniec znajdziecie w linku.

oprawa muzyczna imprezy

Ile czasu potrzebuje zespół na “rozłożenie” sprzętu?

Średnio 3 h. Rozłożenie nagłośnienia i efektów oświetleniowych zajmuje sporo… Poza tym niezbędna jest także próba akustyczna. Swobodny dostęp “wejścia” na salę jest oznaczony w umowie.

Czy możemy posłuchać zespołu przed podpisaniem umowy?

Fragment naszego występu posłuchacie na innej imprezie (po wcześniejszym uzgodnieniu i wyrażeniu zgody Gospodarzy) lub też – głównie poza sezonem – na próbie. Próbki demo w internecie, odzwierciedlają to, co mamy muzycznie do powiedzenia. Nie jest to zmiksowana ściema na potrzeby promocji, ale rozumiemy, że możecie być nieufni. Zapraszamy. Próby zespołu odbywają się na Śląsku, w sali prób Kotłownia w Sosnowcu.

Czy mamy wpływ na zabawy / konkursy podczas imprezy?

Tak. Tego typu kwestie ustalamy indywidualnie w zależności od charakteru oprawy muzycznej. Wesela rządzą się innymi prawami, a firmówki innymi. Niemniej przed podpisaniem umowy lub też zaznaczeniem w mailu, że sprawa jest do ustalenia w późniejszym terminie, pilnujemy, aby tą kwestię ustalić przed imprezą.

oprawa muzyczna imprezy

Czy zespół wystawia faktury?

Tak. Zespół działa legalnie, jest zarejestrowaną spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Za wykonaną usługę wystawiamy stosowny dowód sprzedaży w zależności od rodzaju odbiorcy (osoba prywatna / firma). Aktualnie nie jesteśmy płatnikami podatku VAT.

Jaki jest koszt dojazdu na imprezę, gdy ma się ona odbyć w odległym miejscu?

Koszty transportowe są także i u nas. Siedziba zespołu mieści się w woj. śląskim w Sosnowcu. Do 100 km dojazd nie stanowi kosztu. 100 km + wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości 1,50 zł/ km za sto pierwszy i każdy kolejny kilometr. Zwykle jest to dla Was dogodne pole do negocjacji ceny ;-). Zaokrąglamy w dół.

Kiedy zespół potrzebuje noclegu?

Przy odległości powyżej 200 km w jedną stronę przy jednodniowej imprezie lub też w przypadku wesela z poprawinami każdorazowo, niezależnie od odległości.


Przedstawiliśmy najczęściej przewijające się pytania w mailach i rozmowach telefonicznych z pytaniem o oprawę muzyczną imprezy. Jeśli nie znaleźliście wśród nich odpowiedzi, której szukacie – piszcie lub dzwońce. Nie gryziemy :-). Te z nich, które będą konstruktywne i będą pojawiać się w miarę regularnie, na pewno pomogą nam wzbogacić dział FAQ i pozwolą na jego dalszą, pragmatyczną modyfikację.


oprawa muzyczna imprezy, oprawa muzyczna wesela małopolska, oprawa muzyczna sylwestra, oprawa muzyczna wesela śląskie, oprawa wesela oprawa muzyczna jubileuszu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *