Jakie zabawy na weselne?

Na weselu polsko – hiszpańskim, gdzieś w latach nastych XXI wieku, umówiliśmy się z Parą Młodą głównie na zabawy taneczne. Nim przystąpiliśmy do realizacji pierwszej z nich, przy latynowskich dźwiękach zastała nas taka sytuacja…

jakie zabawy na wesele

Ale do rzeczy.

ZABAWY ZRĘCZNOŚCIOWE

Łokieć, kolanko / noga, ręka – udział w zabawie bierze kilka par, gdy fragment muzyczny ucichnie, prowadzący dyktuje, jakie części ciała mogą dotykać podłogi, co ważne – liczą się części ciała w parze! np. dwa kolana, cztery ręce. W rolę jury wciela się Para Młoda lub/i Świadkowie. Do kolejnego etapu zabawy nie przechodzi para, która zadanie wykona najwolniej.

Gorące krzesełka / Fanty – wybieramy ok. 8 osób i ustawiamy 7 krzesełek na okręgu oparciem do środka. Gra muzyka, ochotnicy pląsają dookoła krzeseł. Gdy muzyka milknie – wskazujemy fanta, którego uczestnik ma trzymać w ręce siadając na krzesełku. (np. widelec, papier toaletowy, kieliszek wódki itp.). Walkę o krzesełko przegrywa osoba, która wykona zadanie najwolniej i zabraknie dla niej krzesełka.

Wyprawa do ZOO / Kareta – ta sama konwencja, różniąca się prezentowanym opowiadaniem. Rozstawiamy 7 krzeseł w dwóch rzędach. Wszyscy uczestnicy mają przypisaną rolę (np. woźnica, słoń, kareta), gdy wywołana jest rola uczestnika musi wstać i obiec krzesełka za każdym razem, gdy usłyszy przypisaną sobie rolę. Za spóźnioną reakcję czy zagapienie osoba wypija karniaczka.

KONKURSY TANECZNE

Taniec towarzyski – oparty Tańcu z Gwiazdami – pary tradycyjnie lub taniec Panów z Panami – kilka par (np.7-8) jury w postaci Pary Młodej i Świadków wybiera zwycięzców. Z każdym tańcem odpada jedna z par.

Taniec na gazecie – zgłasza się kilka chętnych par, taniec odbywa się na tytułowej gazecie. Gazeta stopniowo składana jest na mniejsze części. Wygrywa ta para, która najdłużej wytrzyma nie wychodząc poza krawędzi gazety.

Taniec belgijski – to taniec integrujący gości. Zaczynamy w parach, uczymy kroków, potem odbijamy i tańczymy dalej 😉

jakie zabawy na wesele

jakie zabawy na wesele

KONKURSY WIEDZY MUZYCZNEJ

Jaka to melodia – zabawa utrzymana w tonie znanego od lat teleturnieju. Tworzymy spośród gości dwie drużyny, Pani Młodej i Pana Młodego, dzielimy pulę piosenek na kategorie i odgadujecie je zgodnie ze stanem wiedzy drużyny. W finałowej kategorii, prowadzący może namieszać z przyznawaną punktacją za odgadnięcie właściwego tytułu.

Motywy filmowe, serialowe i bajkowe – jak wyżej, z tą różnicą, że do odgadnięcia są tylko i wyłącznie muzyczne motywy znanych seriali, filmów jak i bajek, zarówno polskich jak i zagranicznych.

W obu zabawach wygrywa drużyna, która zgromadzi na swoim koncie więcej punktów.

POZOSTAŁE, TRADYCYJNE

Pociąg – znana i lubiana zabawa integracyjna. Zapraszamy gości do stworzenia tytułowego „pociągu”. Zespół gra piosenkę „Jedzie pociąg z daleka”, a goście wężykiem podrużują po sali, holu, recepcji i czym tylko… Ciuchcią zostaje Pani Młoda, Maszynistą – Pan Młody. W kolejne rolę nie wnikamy. Jest to dobry moment na wyciągnięcie do zabawy nawet najbardziej opornych uczestników wesela 😉

Oczepiny – to zwykle stały element, pojawiający się na weselach około północy. Oczepiny mogą być klasyczne – ze ściąganiem welonu / krawata, z preszkadzaniem panien i kawalerów odpowiednio i rzucaniem lub
nieco krótsze – bez przeszkadzania, samo rzucanie; Także w wersji z obcinanymi przez Panią Młodą wstążczkami.
W obu przypadkach przewidziany jest taniec Nowej Młodej Pary, mile widzine jest uczesnictwo w tym tańcu wszystkich uczestników wesela (tworząc np. półkole lub zamykając tańczących w kółku).

Test zgodności – polega na uzyskaniu jak największej ilości jednobrzmiących odpowiedzi przez Panią i Pana Młodego jednocześnie na pytania, które zadaje obu prowadzący. Bez niesmaczków i bez krępujących sytuacji.


Przedstawione zabawy stanowią bazę (pulę) wyjściową do dalszych, indywidualnych ustaleń przedweselnych między nami a Parą Młodą.

Zapraszamy do współpracy 😉


posłuchaj demo

jakie zabawy na wesele, jakie konkursy na wesele, jak wybrać zabawy na wesele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *