Jaka zupa zamiast rosołu na wesele ?

ON – KRÓL WSZYSTKICH ZUP – ROSÓŁ!

Rosół…. bo tak się przyjęło :-). Na imprezach króluje i rządzi. W końcu czemu nie? Dobry rosół, to nie lada sztuka. Właśnie… Cały ambaras opiera się o słowo – “dobry”. Koneserzy dobrego smaku, czyli usługodawcy imprez okolicznościowych, którzy niemal w każdy weekend wraz z pozostałymi gośćmi są podejmowani na różnego rodzaju imprezach dyżurnym pierwszym daniem obiadowym – rosołem. Barwa, smak, pływające oka, odpowiednia ilość makaronu (nie rozgotowanego i nie za twardego), jeśli to wszystko jest w punkt, wybór menu okazał się trafiony. Jednak nie zawsze tak jest.. wtedy Wasz wybór jest mocno chybiony.  Na pytanie jaka zupa zamiast rosołu na wesele – nie ma dobrej, jednoznacznej odpowiedzi –  postawmy na rosół i w dalszej części będziemy tej tezy bronić.

jaka zupa zamiast rosołu na weselu

Rosół rosołowi nie równy

Aby był dobry, muszą być spełnione pewne kryteria, przede wszystkim trzy gatunki mięsa, przyprawy, odsączenie, długie gotowanie (musi się “przeżreć”, odpowiednia temperatura, nieprzesolenie itp. itd. Niestety wiele lokali, które dysponują własną kuchnią lub też korzystają z cateringu zewnętrznego stosuje kostki rosołowe, sól i maggi, tworząc w ten sposób z rosołu zwykłą, podrzędną zupę i pozbawiając go w ten sposób tytułu króla ;-).

Jaka zupa zamiast rosołu na wesele?

No i tutaj pojawia się pole do popisu dla innych specyfików. Koncepcji jest wiele. Począwszy od kremu z borowików i zwykłej grzybowej, poprzez krem z pomidorów i zwykłą pomidorową, skończywszy na kremie z brokułów, z dyni, czy chrzanu… Konwencje wydają się być nieograniczone, jednak praktyka pokazuje, że nie wiedzieć dlaczego – rządzą kremy.

Z drugiej strony trudno byłoby serwować zalewajkę, czy ogórkową lub też żur czy barszcz czerwony, które królują jako ostatnia ciepła kolacja.

jaka zupa zamiast rosołu na weselu

PRÓBA RESUME

Rosół potęgą jest i basta ! Jeśli myślisz sobie, jaką zupę zamiast rosołu zaserwować swoim gościom na weselu na dzień dobry… Wyjdź od podstawy. Lokal często proponuje konsumpcję, a więc skosztuj. Jeśli  Ci smakuje – zostań przy królu :-). Jeśli nie – szukaj dalej.

co zamiast rosołu na weselu, jaka zupa zamiast rosołu na weselu

2 thoughts on “Jaka zupa zamiast rosołu na wesele ?

  • Co jutro gotujecie na obiad? Ja przyrzadze rumfordzka wedlug starego przepisu. Jest przepyszna, poszukajcie sobie w goglach: zupa rumfordzka babci

    • Zwykle po biesiadnym stole na imprezie nie pichcimy na drugi dzień nic, ale że nie spodziewaliśmy się w ogóle odzewu w rosołowym temacie, to kto wie, jak będzie następnym razem 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *